Showcases

Background Image

Header Color

Content Color

BACK TO TOP

Aktualnie

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Trzecia grupa projektów zakwalifikowanych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego

 

 

 

                         Poniżej prezentujemy trzecią  grupę projektów zakwalifikowanych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

 

PROJEKT: „Zapobieganie nadpopulacji kotów wolnożyjących poprzez ich sterylizację i kastrację"

Celem projektu jest ograniczenie nadpopulacji kotów wolnożyjących na terenie miasta Darłowo, co przyczyni się do zwiększenia komfortu życia zwierząt, ale też mieszkańców, spotykających je na co dzień w swoim środowisku. Projekt obejmuje 50 zabiegów sterylizacji kocic oraz 30 zabiegów kastracji kocurów wolnożyjących z terenu miasta. Odławianie, kontrola po zabiegach oraz odwożenie kotów na miejsce bytowanie będzie się odbywać przy współpracy ze Stowarzyszeniem „My 3 Koty i Psy", które także pokryje pozostałe koszty związane z projektem, np. karma dla rekonwalescentów, żwirek, koszty transportu i ewentualnego leczenia. Sterylizacja i kastracja pozwoli na zmniejszenie populacji kotów, a tym samym na zwiększenie ich dobrobytu. Mniejsza liczba zwierząt pozwoli na ich lepsze wykarmienie, leczenie, zabezpieczenie szczególnie zimą przed chłodem.

 


Zdaniem wnioskodawcy Pani Katarzyny Zug: „Zdrowe, zadbane zwierzęta wzbudzą cieplejsze odczucia, przez co mogą zostać ostatecznie zaakceptowane przez mieszkańców miasta."

 


PROJEKT: Microchip= identyfikacja i bezpieczeństwo Twojego Pupila"

W ramach projektu 390 psów i kotów należących do mieszkańców miasta zostanie zachipowanych na stałe. Celem projektu jest przede wszystkim możliwość identyfikacji psów i kotów posiadających właścicieli na skutek zagubienia, porzucenia lub sprawowania nieprawidłowej opieki w obszarze naszego miasta. Chip znajduje się pod skórą, nie ma więc obaw, że zwierzę go zgubi w trakcie ucieczki. Do każdego microchipa jest przypisany unikalny numer, który wraz z danymi zwierzęcia i jego właściciela jest wprowadzany do międzynarodowej bazy danych http://wwww.safe-animal.eu./ Właściciele psów i kotów będą czuli komfort wiedząc, że ich ukochany zwierzak zostanie odnaleziony. Każdy pies lub kot zostanie zabezpieczony na wypadek zaginięcia czy kradzieży dzięki małemu mikroprocesorowi, który nie powoduje dyskomfortu a zwierzę posiada trwałą wizytówkę właściciela.

 

 

Zdaniem wnioskodawcy Pani Aleksandry Miranowicz: „W naszym mieście ginie sporo psów i kotów szczególnie w okresie sezonu. Chip umożliwia jego odnalezienie".

 


PROJEKT: „Miejsce odpoczynku nie tylko dla rowerzystów"


W ramach projektu planuje się stworzenie miejsca odpoczynku poprzez ustawienie wiaty, stołu z ławkami, ławek, stołu do pin ponga, stojaka na rowery, koszy na śmieci i grilla w okolicach al. Jana Pawła II. Dodatkowe wyposażenie miejsca w grill umożliwi turystom i mieszkańcom zorganizowanie spotkania rekreacyjnego. Miejsce odpoczynku pozwoli rowerzystom i pieszym na chwilę wytchnienia w dalszej drodze lub przeczekanie niekorzystnych warunków pogodowych. Dodatkowo wyposażenie miejsca w grill i stół do ping-ponga umożliwi organizację spotkań na wspólnym odpoczynku i grillowaniu.

 

 

Zdaniem wnioskodawcy Pana Pawła Karskiego: „Miejsce pozwoli na odpoczynek rowerzystom i pieszym w trakcie przemieszczania się przez miasto".

 


PROJEKT: „Zadaszone stanowiska dla rowerów"

W ramach realizacji projektu powstaną zadaszone stanowiska dla rowerów ustawione w trzech punktach w nadmorskiej części Darłowa, które umożliwią rowerzystom pozostawienie swoich rowerów w bezpiecznym miejscu. Turyści i mieszkańcy, którzy przyjadą rowerami na spacer nad morze, czy plaże będą mogli pozostawić rower w miejscu, które będzie chronić przed słońcem i deszczem. Proponowana lokalizacja zadaszonych stanowisk: ul. Słowiańska, ul. Dorszowa, ul. Sosnowa.

 

 

Zdaniem wnioskodawcy Pana Pawła Karskiego: „Dzięki zadaszeniom rowery będą chronione przed wiatrem, deszczem i słońcem, gdy w tym czasie ich właściciele będą mogli np. spacerować po plaży, zażywać kąpieli".

 


PROJEKT: „Pierwszy darłowski parklet (aranżacja miejsca spotkań przy Bibliotece Miejskiej)"


Celem projektu jest stworzenie parklet, przestrzeni dla pieszych, która odpowiada na niedostatek przestrzeni publicznych oraz zieleni w mieście. Parklet jest miejscowym poszerzeniem przestrzeni dla pieszych, które wprowadza się przede wszystkim na ulicach lub miejscach gdzie chodnik jest zbyt wąski. Polega na przekształceniu przestrzeni ulicznej w obszar przyjazny pieszym. W tym celu ustawia się ławki, organizuje się zieleń. Zakładamy lokalizację parkletu w ścisłej zabudowie śródmiejskiej, gdzie najbardziej odczuwalny jest brak zieleni oraz miejsc wspólnego spędzania czasu. Pierwszy darłowski parklet powstanie na deptaku przy bibliotece. Będzie to drewniany podest z siedziskami, otoczony donicami ze zróżnicowaną zielenią. Zamontowany zostanie Internet bezprzewodowy.

 

 

Zdaniem wnioskodawcy Pana Sławomira Hermana: „Parklet przy bibliotece w Darłowie zaprojektowany został z myślą o każdym użytkowniku. Jego realizacja wpłynie na poprawę funkcjonowania szeregu spektrum zjawisk przestrzenno - społecznych. Parklet będzie publiczny i każdy będzie mógł z niego skorzystać".

 

 

PROJEKT: „Matczyny azyl czyli plac zabaw na Orliku przy ul. Wyspiańskiego"

Matczyny azyl czyli plac zabaw na Orliku przy ul. Wyspiańskiego zakłada montaż urządzeń do zabaw dla dzieci. Lokalizacja gwarantuje bezpieczeństwo korzystających z tych urządzeń oraz wyeliminowanie wandalizmu. Centralne usytuowanie pozwoli na połączenie i integrację całych rodzin przez sport i zabawę.
Projekt ma na celu wyposażenie istniejącego Orlika, na terenie którego znajdują się siłownie w nowoczesne i bezpieczne urządzenia zabawowe dla dzieci. Usytuowanie placu zabaw w obrębie ogrodzonego i monitorowanego Orlika pozwoli na trwałość inwestycji, uniknięcia ich niszczenia. Nowy sprzęt będzie wyposażony w certyfikaty bezpieczeństwa i poprawi estetykę tego miejsca po stronie zachodniej. Dzięki tej inwestycji Orlik stanie się pierwszym miejscem w Darłowie, w którym skupią się 3 rodzaje funkcji: sportowa, rekreacyjna i zabawowa dla najmłodszych. Utworzenie placu zabaw w tym miejscu zintegruje mieszkańców -rodziców okolicznych blokowisk.

 

Zdaniem wnioskodawcy Pana Janusza Sokolińskiego: „Wyposażenie miejsca w urządzenia zabawowe dla dzieci uatrakcyjni ich pobyt w czasie zabaw na świeżym powietrzu, pozwoli na rozbudzenie wyobraźni, kreatywność oraz usprawni funkcje psychomotoryczne, ponadto przyczyni się do integracji całych rodzin".